Media Markt próbuje zrobić ze swoich klientów idiotów

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nie kupujcie w Media Markt ciężkiego sprzętu takiego jak pralki, lodówki, o ile macie w domu stare, które powinny być poddane recyklingowi. Media Markt ma obowiązek przyjąć stary zużyty sprzęt sztuka za sztukę, czyli jeśli kupujecie pralkę, to sklep powinien odebrać Waszą pralkę. Prawo zastrzega wyjątek – jeśli Wasz sprzęt zagraża bezpieczeństwu, to sklep może odmówić przyjęcia starego sprzętu. Inne sklepy jak np. EURO AGD organizując transport nowego sprzętu, zabierają od razu stary. Media Markt używa do transportu innej firmy, a do recyklingu innej. Przed zakupem dostałem informację telefonicznie, że odbiór następuje w ciągu dwóch dni od zgłoszenia na specjalnej stronie www. Przy zamówieniu pralki dnia 29/10, od razu zarejestrowałem się na stronie recyklingowej licząc, że uda się załatwić jednego dnia wszystko. Transport pralki nowej odbył się zgodnie z planem 31/10. Natomiast mijały dni i pies z kulawą nogą się do mnie nie zgłaszał po odbiór pralki starej. Napisałem zapytanie do firmy recyklingowej i do Media Markt. Nie było odzewu. Napisałem na Facebooku i obiecano mi, że sklep się do mnie zgłosi. Ponieważ się nie zgłosił zadzwoniłem na infolinię. Pierwsza Pani rzuciła mi słuchawką. Nie wierzę, że akurat przy tej rozmowie linia nie wytrzymała napięcia. Druga Pani uspokoiła mnie, że w poniedziałek 6/11 ktoś się do mnie zgłosi, a poza tym czas odbioru to nie dwa dni a pięć i to roboczych. Minął 6/11. Napisałem na Facebooku i ponownie powiedziano, że sklep znajdzie satysfakcjonujące mnie rozwiązanie. Poprosili o numer telefonu i…nikt nie zadzwonił. Ostrzegałem, że pralkę przywiozę do Media Markt w Markach pod drzwi. W zamierzeniu miałem nakręcić przy tym film. Niestety logistycznie przy dziecku, pracach domowych moje ambitne plany spaliły się na panewce. Motocyklem przywiozłem z pracy wózek na kółkach do przewożenia pralki. Sąsiad pomógł mi wrzucić pralkę do samochodu. Moja Monika pomogła mi potem wyjąć pralkę z samochodu. Pralka oczekuje teraz jak wyrzut sumienia pod sklepem czekając na ruch ze strony obsługi klienta. Ale to nie jest już mój problem. Pralka będzie cierpliwie czekała, do skutku.

Brak profesjonalizmu i nawijanie makaronu na uszy klientów sprawiło, że Media straciło kolejnego klienta. Skąd wiem, że niezadowolonych z serwisu jest więcej? Wejdźcie na ich stronę na FB i poczytajcie komentarze. Usuwam konto premium i więcej niczego w Media nie kupię. Było naprawdę dużo czasu, żeby rozwiązać całą sprawę.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mariusz

Udostępnianie

6 thoughts on “Media Markt próbuje zrobić ze swoich klientów idiotów

 1. Agata

  Bardzo niepoważne podejście do klienta. Pomysł z zostawieniem pralki pod sklepem superpopieram.

 2. Hard Stone

  To jest brak szacunku do klienta i jego czasu- Im więcej takich klientów jak Ty się znajdzie to nie wróżę im długiej kariery, bo przecież oni istnieją dzięki nam- konsumentom. A pralka dalej stoi? bo jeśli tak to pękłabym ze śmiechu.

 3. Mariusz Post author

  @Hard Stone – dziękuję za komentarz. Niestety karierę mają jak najbardziej udaną, pralkę zabrali od razu i cała sprawa przeszła bez większego echa. Samo życie. Pozdrawiam

 4. Maciej

  Ex-znajomy, który pracuje w MM w Rybniku na dziale komputerowym, na potęgę pożyczał sobie z marketu płyty DVD, CD i sprzęt RTV/AUDIO/PC, które zapewne potem były sprzedawane jako nowe naiwnym IDIOTOM. Jeszcze głupio się śmiał przy tym :/
  Żałosna sieć…

 5. tom

  Ja nie zawoziłbym pralki pod drzwi sklepu tylko wystawiłbym przed domem z informacją, do kogo /media Markt!/ należy. Pewnie Straż Miejska miałaby zajęcie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.