Jak rozwiązać umowę z Allegro?

      Brak komentarzy do Jak rozwiązać umowę z Allegro?

allegroMoja historia z Allegro sięga wielu złych i dobrych lat. Allegro jest monopolistą i nauczyło się mieć swoich klientów za nic. I dla pieniędzy zrobią wszystko. Pojawią się „błędy” systemu, zawsze na Waszą niekorzyść. Allegro złamie swoją własną politykę dopuszczając do obrotu towary, których tam być nie powinno. Sprawdzajcie i nie dajcie się oszukać. Jak mawiają do trzech razy sztuka. Rozwiązałem z Allegro umowę i mam nadzieję, że po moim poście, część z Was zajrzy na swoje rozliczenia i zobaczy, czy na pewno nie było „błędów”. A może część z Was użyje linka na końcu i rozwiąże z nimi umowę?

  1. Punkty Payback są naliczane z automatu, kiedy transakcja jest objęta programem Payback. Kto z Was sprawdza stan tych punktów? Pomijam, że wiele dzięki tym punktom nie zyskujecie. Ale właśnie dzięki takim małym kwotom, Allegro zarabia. Nikt tego nie sprawdza. Raz postawiłem sprawdzić, jak punkty zostały naliczone. I co się okazało? Naliczono mi punkty za transakcję Allegro i potem mi te punkty zdjęto. Nikt mnie o tym nie poinformował. Napisałem do BOK – transakcja udana, sprzedawca wystawił mi pozytywny komentarz, wzięliście prowizję za sprzedaż. Dlaczego cofnęliście punkty? Odpowiedź – punkty przysługują wg regulaminu i na chama wlepiony link do regulaminu. Więc znowuż piszę, że wg regulaminu punktów nie mogli mi cofnąć i że ktoś nie czyta tego co piszę. Odpowiedź – Allegro podtrzymuje swoją decyzję – punkty mi się nie należą, zajrzyj sobie do regulaminu. No to mnie wkurzyli. LinkedIn, zarząd Allegro, listy. Przyszła odpowiedź – punkty naliczono. Żadnego wytłumaczenia, przepraszam. Punkty naliczono. Sprawdźcie. Allegro kłamie.
  2. Wiele razy zgłaszano, że Allegro od wielu lat pośredniczy w sprzedaży artykułów nazistowskich i takie aukcje, mimo zgłoszeń nie są usuwane. Za sprawą Fundacji „Zielone Światło” na ulicy pojawiło się w 2011roku przerobione logo Allegro (zdjęcie poniżej). Sprawa ciągnęła się długo i zgadnijcie dlaczego? Bo Allegro opłaca się nie usuwać zakazanych aukcji zarabiając tym samym na prowizjach. Na samym końcu zapadł wyrok nakazujący Fundacji przeproszenie Allegro, bo ekspresja była zbyt wielka.

    źródło zdjęcia: http://www.komputerswiat.pl/nowosci/wydarzenia/2011/45/allegro-chce-przeprosin-za-nazistowskie-logo.aspx

    źródło zdjęcia: http://www.komputerswiat.pl/nowosci/wydarzenia/2011/45/allegro-chce-przeprosin-za-nazistowskie-logo.aspx

  3. I wreszcie kolejna sprawa– sprawdźcie stan swoich rozliczeń. Ostatnio Allegro upomniało się ode mnie o prowizję z 2011 roku. Mam świra na punkcie opłacania rachunków w terminie (oczywiście nikt nie jest nieomylny). Kwota jest bardzo niewielka, a ja już nie mam dostępu do wyciągów bankowych, żeby sprawdzić, czy faktycznie płaciłem czy nie. Dlaczego czekali 4lata, żeby upomnieć się o płatność?

Allegro nawet nie próbowało mnie zatrzymać. Podało mi link do rozwiązania z nimi umowy i pozdrawiamy. No to Kochani, kto ma dobry dzień – proszę używać tego linku. Prowadzi on do rozwiązania umowy z Allegro. Pozdrawiamy Allegro międzynarodowym pozdrowieniem, którym pozdrawiają się kierowcy samochodów na drodze.

Mariusz

Udostępnianie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.