Czego ludzie w Polsce szukają w jodze Iyengara?

Jakieś 9 lat temu napisałem artykuł o tym, jak sam trafiłem na jogę, dlaczego uważałem ją za fantastyczną dyscyplinę. Teraz miałem pomysł, żeby napisać o samej jodze, szczególnie o jodze Iyengara, tylko że przepisywałbym książki. Informacje te są powszechnie dostępne. Skupię się więc na moich doświadczeniach – około 10 latach spędzonych na macie. To przede wszystkim spotkania z różnymi ludźmi,… Read more »

Udostępnianie

Oczyszczacz powietrza  LIFAair LA502C (zastąpionego prawdopodobnie przez LA510) oraz komputer LAM05 po 5 latach użytkowania

5 lat temu zacząłem poszukiwać oczyszczacza powietrza, ponieważ żyję w miejscu otoczonym domkami jednorodzinnymi, które paliły, czym się dało (zresztą niektóre robią to dalej). Zimą mamy bardzo duże zanieczyszczenie pyłem zawieszonym PM 2.5. Mam alergię, która w tamtym czasie przechodziła w astmę. Zdecydowałem się na rozwiązanie firmy LIFAair, która podobno jest firmą z Finlandii (dlaczego podobno, napiszę dalej) . Wybrałem… Read more »

Udostępnianie

Smile-Swim szkoła pływania dla każdego

Ponieważ Google mi nie pozwala pisać opinii, więc będę je pisał tu. Może dwie, trzy osoby przeczytają i ktoś się na szkołę skusi. Szkoła Smile Swim to warszawska nauka pływania, założona przez dwóch młodych braci, pasjonatów i potrafiących dotrzeć do wszystkich: i tych bardzo młodych i tych całkiem dojrzałych. Jestem klientem Smile Swim od 6 lat. Moja córka trafiła do… Read more »

Udostępnianie

Standardy Facebooka w reklamach

      Brak komentarzy do Standardy Facebooka w reklamach

Facebook zalewa nas reklamami. Różnymi. Ostatnio oniemiałem. Odszedłem od komputera, podchodzę, a Facebook przeładowuje stronę i ładuje mi niewinnie wyglądającą stronę reklamą z jakimś słoikiem. Wygląda to na pierwszy rzut oka jak reklama chrzanu. Tyle, że słoik za chwilę znika i pojawiają się na ekranie męskie genitalia. Ok, środek na potencję. Odważnie. Jakim cudem to nie naruszyło standardów FB? Za… Read more »

Udostępnianie

Dlaczego nie warto wierzyć opiniom w Google

      Brak komentarzy do Dlaczego nie warto wierzyć opiniom w Google

Dlaczego nie wierzę w opinie Google i od jakiegoś czasu ich nie piszę? Farmy trolli? Kupowanie komentarzy przez zainteresowane firmy? Pisanie samemu opinii swojej firmie i proszenie znajomych o polecanie w sieci? Niszczenie konkurencji przez pisanie opinii fałszywych? Wszystko tak, ale teraz jeszcze doszło do tego to, że Google postawił sam zniszczyć system opinii za pomocą działań swoich botów działających… Read more »

Udostępnianie

Gościniec u Bernackich/Smołdzino 3/5gwiazdek

Ponieważ nie da się ocenić Gościńca u Bernackich w Smołdzinie uczciwie poprzez Google ani Facebooka, więc zrobię to na swoim blogu. Zasięg mniejszy, ale nie lekceważyłbym wypowiedzi klientów w sieci, bo w cudowny sposób trafiają one tam, gdzie trzeba. Do Smołdzina wybraliśmy się na wyjazd zorganizowany na wakacje z jogą. Zanim pojechaliśmy ośrodek zapewnił, że jest w stanie sprostać mojej… Read more »

Udostępnianie

Triumph Tiger GT Explorer – motocykl prawie idealny?

Bardzo chciałem zmienić motocykl Triumph Tiger Explorer z 2017 roku na BMW GS Adventure lub Hondę Afrikę Twin. Komplikacje przy ofercie BMW (zarówno cena, jak i brak możliwości bezproblemowego dołożenia kanap grzanych) oraz po prostu fizyczny brak motocykli Hondy do sprzedaży plus nie odpowiadania na telefony z salonu zadecydowały, że chcąc zmienić Explorera na inny model, zmieniłem go dokładnie na… Read more »

Udostępnianie

Dlaczego nie GS?

      Brak komentarzy do Dlaczego nie GS?

Od jakiegoś czasu chodziła mi po głowie zmiana motocykla. Z miliona przyczyn. Nie chciałem już Triumpha, bo po przygodach tzw okresu dziecięcego miałem dość. Poza tym masa mojego Explorera z 2017r jest absurdalnie duża i większa niż GS Adventure (w tej klasie bardziej absurdalną masę ma tylko Honda CrossTourer). Bardzo niechętnie patrzyłem też na BMW, bo jest najdroższe. Ale poza… Read more »

Udostępnianie